Pierwszy wpis – autorzy, którzy ukształtowali mój gust literacki

Pierwszy wpis – autorzy, którzy ukształtowali mój gust literacki

Witam na moim pierwszym w życiu blogu. Jako, że nie mam dużego doświadczenia, będzie on kreował się, kształtował i rozwijał z czasem. Zdecydowałam się poddać próbie stworzenia miejsca ulubieńców książek oraz wszystkiego co można ułożyć obok nich na półce. Pojawiać się tutaj będą nie tylko recenzje ale również ciekawe historie, wiadomości, zapowiedzi, zdjęcia. Gustuję w gatunkach takich jak kryminał, horror oraz thriller (również medyczny i psychologiczny) czyli takich, które dostarczają większej ilości wrażeń i emocji. Do działu z romansami raczej nie będę zaglądać.

Krótko się przedstawiając – mam na imię Pamela, pochodzę ze Śląska i uwielbiam zapach książek oraz szelest kartki pod dłonią. Od dziecka dużo mi czytano, nieskromnie powiem, że jako pierwsza z dzieci w szkole potrafiłam płynnie czytać na głos i całe popołudnia spędzałam na czytaniu. W tamtym czasie były to Dzieci z Bullerbyn i wszystkie części Ani z Zielonego Wzgórza. Ostatecznie skończyłam studia magisterskie na Politechnice i pracuję w biurze projektowym (w branży przemysłowej). Jestem świetnym przykładem, że ścisłowcy również czytają. Po pracy uprawiam sport, ostatnio wróciłam do tenisa. W miarę możliwości korzystam z każdej okazji na małe lub duże podróże.

Myślę, że dobrym pomysłem będzie, jeśli dodatkowo wylistuję pisarzy, którzy mieli wpływ na mój gust literacki. Zdecydowałam się na pięciu i krótko opowiem czemu znaleźli się na tej liście.

  • Stephen King – pisarz, którego trudno nie znać, z bardzo kreatywnym wręcz nieodgadnionym umysłem. Ciężko czasem zrozumieć jego drogę myślową, co nie przeszkadza w odbiorze a wręcz intryguje. Na pierwszym miejscu stawiam książkę o tytule Talizman, która opowiada o młodym chłopcu i jego podróżach między światami aby uratować matkę. Polecam się z nią zapoznać.
  • Graham Masterton – autor najstraszniejszych horrorów jakie miałam okazje mieć w ręce. Przeczytałam większą ilość jego wydanych pozycji, a jest w czym wybierać. Nie wolno czytać przed snem, bo złe sny gwarantowane!
  • Robin Cook – mistrz gatunku thriller medyczny, pisarz i jednocześnie lekarz. Obudził we mnie pasję do biologii molekularnej. Po lekturze wgłębiłam się mocniej w ten temat. Dużo akcji a tle pokaźna dawka sprawdzonej wiedzy.
  • Murakami – ma wyjątkowy styl, w większości melancholijny. Książki zawsze zaskakują, jednak jak dla mnie trudna lektura. Po skończeniu muszę ochłonąć i przeczytać coś lżejszego.
  • Eoin Cofler – irlandzki autor magicznych książek, które pochłaniałam mając jeszcze naście lat. Mówię tu o cyklu powieści fantastycznych Artemis Fowla oraz Liście Życzeń. Pamiętam, jak po przeczytaniu pierwszej części byłam tak zachwycona, że zaangażowałam całą rodzinę w kupienie mi pozostałych sześciu. Myślę o powrocie do nich i skonfrontowanie, czy będą mnie tak samo rozbawiały jak kiedyś.

Jeśli dotarłeś tutaj, co niezmiernie mnie cieszy zachęcam do przywitania się, dyskusji lub zostawienia śladu w jakiejkolwiek postaci. Chętnie się zapoznam z książkową blogosferą. 🙂3 thoughts on “Pierwszy wpis – autorzy, którzy ukształtowali mój gust literacki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *